Volkswagen Scirocco – Volkswagen Scirocco 2019 **2020

Genel Bakış

Volkswagen Scirocco Bazıları bunun bir simgenin yeniden doğduğunu söylüyor. Diğerleri, Volkswagen’in arka kataloğunu utanmadan yağmaladığı. Hatta bir çift, bunun sadece küçük siyah bir elbise içinde bir Golf GTI olduğunu varsayıyor.

Her neyse. Çok güzel, neyse bu. Scirocco, orijinalin korkak ruhunu koruyor ancak bunu modern pratiklik ve sürüş memnuniyeti ile harmanlıyor. Nitekim Volkswagen bunu makyajlı modelle geliştirdi ve pakete daha fazla parlaklık kattı.

Volkswagen Scirocco

Volkswagen Scirocco Mk3’ün o kadar iyi olduğunu düşündük ki, ilk sürdüğümüzde ona maksimum beş yıldız puanı verdik. Sürüş konumunu, görünüşünü, pratikliğini ve esnek 2.0 TSI motorunu sevdik. Bir dezavantaj varsa, bazı hayranların Scirocco’nun giyinmiş bir Golf’ten biraz daha fazlası olduğunu düşünmelerine yol açan genel VW çizgisiydi. Ancak bu, arabayı kısa sürede değiştirdi çünkü daha klas iç mekanı, öne çıkan dış tasarımı ve çok daha keskin sürüş deneyimi sayesinde bundan çok daha fazlasını sağladı. Geldiği on yıl içinde, Scirocco’ya sahip olmanın da kolay olduğu kanıtlandı ve hala satın alabileceğiniz en iyi kullanılmış spor hatchback modellerinden biri olduğunu düşünüyoruz.

Platform paylaşımı Volkswagen için yeni bir şey değil. Golf’ün 1974’te gelmesinden birkaç ay sonra, üç kapılı şık bir alternatif ortaya çıktı: Scirocco.

Yeniden biçimlendirilmiş bir Scirocco 1981’de piyasaya sürüldü, ancak bu arabanın üretimi 1992’de durduğunda, VW modeli güvence altına aldı. On altı yıl sonra, Scirocco Golf Mk5 temel alınarak yeniden canlandırıldı ve eskisi kadar şık görünüyordu.

Volkswagen Tarih

Volkswagen Scirocco Mk3, Eylül 2008’de tek motor seçeneği olan 197bhp 2.0 TSI benzin, artı manuel veya otomatik (DSG) kutular ve en üst seviye GT donanımı ile geldi.

Bir ay içinde 158bhp 1.4 TSI benzinli motor ve 138bhp 2.0 TDI dizel ile birlikte yeni, isimsiz bir giriş seviyesi spesifikasyonu çıktı. Mayıs 2009’da 168bhp 2.0 TDI 170, yalnızca GT donanımında.

265bhp Scirocco R, yeni giriş seviyesi 120bhp 1.4 TSI 122 ile birlikte Şubat 2010’da piyasaya çıktı. Kasım 2010’dan itibaren 2.0 TSI motoru, standart olarak BlueMotion yakıt tasarrufu teknolojisini aldı. Bir R-Line donanımı, tüm araçların ekstra standart kit alması gibi Nisan 2012’de piyasaya sürüldü.

GTS modelleri Ocak 2013’te galerilere ulaştı, ardından Ağustos 2014’te yeni bir çizgi ve daha verimli motorlarla yeniden tasarlanmış bir Scirocco geldi.

 


Volkswagen Scirocco – kazımkarabekir, osb, küçük osb diye bilinen sanayi sitelerinde rahatlıla bulabilirsiniz. Bütün firmalarda uygun fiyata bulabileceğinizden eminiz. Bunun sizlere faydası bir arıza sorununuzda yedek parçaya kolay erişimi ve uygun ücret ile beraber yola kaldığınız yerden devam edebilirsiniz Volkswagen Scirocco – Ankara da en uygun fiyata ve en kaliteli şekilde temin edebilirsiniz.
FAQ

Volkswagen Scirocco otomobilleri günümüzde ki fiyatı ortalama 350000 - 510000 TL arasında değişmektedir.

Volkswagen Scirocco otomobillerde hem otomatik hem de manuel segmentleri bulunmaktadır.

Volkswagen Scirocco otomobillerde otomatik vitesleri her kullanıcı için farklı yorumlanmaktadır.

Volkswagen Scirocco Almanya araçlarıdır.

Volkswagen Scirocco Her kullanıcı için bu yorum değişmektedir. Fakat genellikle araç kullananlar tarafından beğenilmektedir.

No comment