Mercedes Benz Vito – Mercedes Benz Vito Fiyat Listesi *2021

Mercedes Benz Vito Eylül ayında dünya genelinde satışlarını yüzde 10.4 artışla 223.838 adete taşıdı. Bu Mercedes yedek parça için yeni bir rekor anlamına geliyor. Mercedes Benz 2019 karnesi iyi. Ocak-Eylül dönemini kapsayan 11 aylık süreçte  satışları 1.725.243 adete ulaştı. Berlin merkezli şirket Japonya’da yüzde 12.9 artış ve 181.233 ayadetle tüm zamanların en iyi çeyreğini yakaladı. Sadece üç ay içinde 2019’un başından bu yana satış trendini tersine çevirdi. Eylül ayı sonunda teslimatlar yüzde 0.6 artarak toplam 1.725.243 araca ulaştı. Mercedes yedek parça, Almanya, İngiltere, Fransa, Belçika, İsviçre,   Portekiz, Danimarka, Türkiye; Güney Kore, Japonya, Avustralya, Tayland, Kanada, Güney Cumhuriyeti gibi pazarlarda premium araçlar için olan  yedek parça segmentindeki pazar liderliğini sürdürdü. Türkiye’de 9 ayda 10.892 adedi otomobil Mercedes Benz Vito yedek parçası, 8.021 adedi hafif ticari yedek parçası olmak üzere toplam 18.913 adet  yedek parça satışı gerçekleşti.

Almanya’da art arda üçüncü ay için çift haneli büyüme sağladı; sadece anavatanında eylül ayında 58.397 yedek parçası teslim edildi. Ocak ayından eylül ayına kadar şirketin 228.737 adet yedek parça piyasaya teslim edildi.  Eylül ayında İngiltere’deki satışlarını bir miktar daha yükseltmeyi başaran Mercedes Türkiye, Fransa, Belçika, İsviçre, Polonya, Danimarka ve Macaristan’da yedek parça satışlarını arttırdı. Mercedes yedek parça, Asya-Pasifik bölgesinde 9 ayda 731.279 satış gerçekleştirdi. Mercedes 2019 karnesi bu rakamlarla parlıyor.

Mercedes Ne Zaman Kuruldu ?

Mercedes Benz Vito  kuruluş tarihi her ne kadar 1926 yılını gösterse de biz firmanın çok daha eskilere uzanan bir geçmişe sahip olduğunu biliyoruz. Bugün hemen herkes için lüksü sembolize eden etrafı halkayla çevrilmiş yıldız logosu; karada, suda ve havada firmanın

Yedek parça Mercedes Vito

sahip olduğu evrenselliği anlatır.Peki, en gözde modelleriyle hayallerimizin daima bir numarasında yer alan Mercedes isminin nereden geldiğini biliyor muydunuz? Rivayet odur ki Avusturya asıllı tüccar Emil Jellinek, o zaman Daimler olarak adlandırılan otomobil

Mercedes Benz Vito fabrikasını ziyaret eder. Dönüşünde de bir otomobil satın alır. Fransa’da yaşayan tüccar, bu yeni otomobilinin çevresinde büyük ilgi odağı olduğunu fark eder ve otomobiline kızının adı olan Mercedes ismini koyar. Jellinek isimli tüccar, katıldığı bir araba yarışında bu otomobille birinciliği kazanır ve Daimler’den 40’a yakın araba siparişi verir. Şartı ise basittir, araçların hepsi “Mercedes” adını taşıyacak! Tüccarın satış başarısı Daimler’i de etkilemiş olacak ki firma o tarihten sonra araçlarını Mercedes ismiyle piyasaya sunar.  Ülkemizde de büyük bir hayran kitlesine sahip olan Mercedes, 2015 Ağustos ayı satış değerleriyle de bunu bize gösteriyor. Aylık süreçte 3.206 aracı sahibiyle buluşturan kuruluş, milyonlarca kişinin de hayallerini süslüyor. Almanya’nın Stuttgart şehri bugün otomobil dünyasının başkenti olarak anılıyorsa kuşku yok ki nedeni Mercedes’tir. 1936 yılında 250D olarak isimlendirilen modelini üretmiştir. 250D, dizel motora sahip olan ilk otomobil olarak tarihe geçmiştir. 6.3 V8 ve 3 M-100 6.9 Mercedes motorlarının hepsi el yapımıyla üretilmekte ve saatler süren test aşamalarından geçirilmektedir.

Mercedes Hangi Ülkenin ?

Mercedes Benz Vito Almanya’da üretilen bir otomobil markasıdır. Son yıllarda araba sektöründe yaşanan canlılık sayesinde araba modellerine karşı olan ilgiler de gittikçe artmaktadır. Öyle ki hangi araba markasının özellikleri nelerdir hangi motor çeşidi daha iyidir hangi marka ve model sıfırdan yüze en kısa süre içinde çıkar gibi Mercedes Benz Vito pek çok ayrıntı artık önem kazanmıştır. Özellikle araba denilince Alman markaları son derece revaçta ve kaliteli ürünlerdir. Yedek parça ülkemizde biraz pahalı olsa da bu durum tercih sebebi olmalarına engel olmamıştır.

Mercedes Benz VitoŞirketin kurucusu Karl Benz, Deutz’da ki motor fabrikasındaki görevinin ilk yıllarında, Köln ve Deutz manzaralı evinin tepesine bir yıldız amblemi koymuş eşine yazdığı mektuplarda bu yıldızın günün birinde başarıyı ve gücü temsil edeceğini ve fabrikasının üzerinde parlayacağını dile getirmişti. Yıldız Daimler’ in motorlu araçların “karada, suda, havada” evrenselliğine işaret etmektedir. 1909’da tescil edilen ve o zamanlardan bu zamanlara kadar sevilerek kullanılan bu amblemin hikayesi bu şekildedir.


Mercedes Benz Vito kazımkarabekir, osb, küçük osb diye bilinen sanayi sitelerinde rahatlıla bulabilirsiniz. Bütün firmalarda uygun fiyata bulabileceğinizden eminiz. Bunun sizlere faydası bir arıza sorununuzda yedek parçaya kolay erişimi ve uygun ücret ile beraber yola kaldığınız yerden devam edebilirsiniz Mercedes Benz Vito Ankara da en uygun fiyata ve en kaliteli şekilde temin edebilirsiniz.

Mercedes Benz Mercedes Benz Specs & Pictures

listed in this advert.
Mercedes Benz Vito Çekilişimiz Başladı ! Hemen Mercedes Benz Vito Kazanmak için konuya mail adresinizle birlikte yorum gönderin... Her yorum 1 adet çekiliş hakkı demektir.

FAQ

Yedek Parça Mercedes otomobilleri günümüzde ki fiyatı ortalama 270000 - 946000 TL arasında değişmektedir.

Yedek Parça Mercedes otomobillerde hem otomatik hem de manuel segmentleri bulunmaktadır.

Yedek Parça Mercedes otomobillerde otomatik vitesleri her kullanıcı için farklı yorumlanmaktadır.

Yedek Parça Mercedes Almanya araçlarıdır.

Yedek Parça Mercedes Her kullanıcı için bu yorum değişmektedir. Fakat genellikle araç kullananlar tarafından beğenilmektedir.

No comment